Nová EXOTA - Czasopismo dla wszystkich hodowców i miłosników ptaków egzotycznych

Papugi z Loro Parque

 
Loro Parque na wyspie Teneryfa to największy park ptasi na świecie. Znajduje się w mieście Puberto de la Cruz powstał w roku 1972, założył go niemiecki hodowca pan  W. Kiessling. Obecnie znajduje się tu największa kolekcja papug na świecie. Loro Parque prowadzi też fundację Loro Parque Fundación (LPF), za której pośrednictwem są zdobywane środki finansowe z przeznaczeniem na programy ratowania papug. Również redakcja czasopisma Nowa EXOTA wspiera ten fundusz. Od roku 2005 redakcja czasopisma Nowa EXOTA współpracuje z LPF, dzięki tej współpracy nasi Czytelnicy mogą się regularnie zapoznawać z nowościami z LPF.


     

Wiosną roku 2007 wydawcy czasopisma Nowa EXOTA zaproponowano przedstawicielstwo Loro Parque na Czechy, Słowację, Polskę i Węgry – sprzedaż ich papug.

Na czym polega ta współpraca?
  • Loro Parque co roku odchowuje setki młodych papug, ze sprzedaży których zdobywa środki do swojego funkcjonowania, ale szczególnie na finansowanie projektów ratowania ptaków na całym świecie.
  • Tak więc nasi hodowcy na skutek tej współpracy mogą zdobyć nowy jakościowy materiał hodowlany, co szczególnie dziś, kiedy importy są zabronione, może być bardzo pomocne podczas zestawiania par bardziej rzadkich papug albo może być pomocne podczas zdobywania czegoś zupełnie nowego do swej hodowli.
  • Kolejny aspekt – uzyskane środki ze sprzedaży wpływają do  Loro Parque Fundación i w ten sposób również i Wy, poprzez zakup papug z Loro Parque, bierzecie udział w ratowaniu zagrożonych gatunków ptaków.

Gwarancje


Wszystkie papugi oferowane przez Loro Parque Fundación mają 100% pochodzenie i rzecz jasna również wszystkie niezbędne badania weterynaryjne i dokumenty zgodnie z przepisami UE (ptaki nie trzeba poddawać kwarantannie, ponieważ ich pochodzenie jest z UE). Wszystkie oferowane papugi mają niepowtarzalne oznakowanie – obrączki i endoskopijnie określoną płeć.Na koniec

Mam nadzieję, że nasza nowa usługa, którą Państwu oferujemy, sprawiła wam radość i pomoże Państwu w poprawieniu hodowli – i również w ratowaniu zagrożonych gatunków papug.W razie zainteresowania papugami prosimy o kontakt:. tel +420 737 288 698 lub e-mail: info@novaexota.eu, chętnie zapoznamy Was z aktualną ofertą.

Numer 02/2018

Aktualności

29.06.2017

Hodujemy amadyny wspaniałe

05.10.2017

KALENDARZ 2018

Kalendarz 2018

19.02.2011

Plakaty z tematyką hodowlaną

PAPUGI  AUSTRALII III. - plakat