fbpx

HUMAC natur EXOT to najwyższej jakości suplement diety o wysokiej zawartości kwasów humusowych, przeznaczony dla egzotycznych ptaków.

HUMAC Natur EXOT 100% dopňkem karmienia naturalnego z ekologicznie czystego źródła oxihumolite (hněhého węgla).

Substancje czynne kwasy huminowe, które wykazują wysoką pojemność absorpcyjną, mogą łączyć się ze sobą z wirusami i toksynami w przewodzie pokarmowym zwierząt.

można skutecznie stabilizować pH w całym układzie pokarmowym ptaków optymalizacji procesów trawiennych i wspomaga proliferację i aktywność mikroflory w przewodzie pokarmowym.

Jak działa HUMAC natur

Zapobieganie i leczenie biegunki i niestrawność, zapobiegania i leczenia zatrucia, stymulacja procesów trawiennych, wsparcie odtwarzania, wspiera system immunologiczny, pozytywny wpływ na czynność wątroby. Działa jako naturalny stymulator wzrostu i naturalny antybiotyk.

Jak korzystać z HUMAC natur?

HUMAC natur zmniejsza śmiertelność potomstwa nawet o 40%. Zmniejsza antybiotyki wzmacnia wpływ probiotycznych korzystny stan ptaków, ma korzystny wpływ na wtapianie zwiększa wykluwalność śmiertelność zmniejsza jąder zalążka. Jest również stosowany jako lek (profilaktyka) w przypadku problemów trawiennych. Ma wiele możliwości wiązania toksyn i metali ciężkich, takich jak węgiel drzewny. Kwasy huminowe mogą neutralizować toksyny mikrobiologiczne, mykotoksyny, fitotoksyny, które mogą być zanieczyszczone paszą. Niezbyt dobrze - skażona karma odgrywa rolę w chorobie lub śmierci ptaków.

Poprzez podawanie kwasów humusowych można stosunkowo dobrze wyeliminować ten stan. Jest naturalnym stymulatorem wzrostu i naturalnym antybiotykiem. Ilość tych pozytywnych czynników jest wystarczająca do wykorzystania kwasów huminowych, zwłaszcza w odniesieniu do naturalnego produktu, którego ptaki naturalnie spotykają w codziennej praktyce.

Praktyczne zastosowanie w hodowli

Ponieważ kwasy humusowe nie rozpuszczają się w wodzie, nie można ich podawać w wodzie do picia. Ptaki egzotyczne należy podawać w inny sposób.

- Żwir - zwłaszcza w hodowli małych egzotyki polecić lek stosowany do HUMAC natur podawanej grysem, który ma chropowatą powierzchnię, dzięki czemu tworzy dobry produkt. Konieczne jest dokładne wymieszanie produktu z brudem, aby nie pozostawał on na powierzchni. Dawka wynosi około 1% masy pszenicy.

- Na glinianych - zgnieciony gliniane bloki dla ptaków egzotycznych posypać przygotowanie HUMAC natur i wymieszać glina ma wysoką porowatość, produkt na nim trzyma dobrze. Wraz z popularną gliną ptaki są dobrze akceptowane. Zalecamy również podawanie produktu w sposób ciągły (poza czasem podawania ATB). Dawka wynosi około 1% masy bloku glinkowego.

- W przypadku pasz suchych - suchych - HUMAC natur wlewa się do suchego ziarna w ilości 5 g / 1 kg paszy. Mieszankę należy dobrze wymieszać. Cząstki preparatu są małe, a chropowata powierzchnia ziaren może zrobić dużą część na sobie. Chociaż to wiązanie nie jest stałe, a część preparatu pozostaje na dnie pojemnika, wciąż istnieje stosunkowo wysoka wydajność.

- W przypadku pasz suchych - z wodą - preparat miesza się w wodzie o stężeniu 5 g / 4 ml / 1 kg paszy. Wlać mieszaninę do około 1/10 użytego ziarna, dokładnie wymieszać - wstrząsnąć w zamkniętej butelce z pokrywką i dodać do innej przygotowanej mieszanki. Dobrze wymieszaj całą miksturę - potrząśnij w zamkniętym pojemniku. Po odparowaniu wody preparat jest nadal stosunkowo mocno przytwierdzony do powierzchni ziarna, pozostaje na nim, chyba że zachodzi interwencja mechaniczna. Pod względem ziarna jest to najlepsza metoda.

- sucha pasza - olej - produkt miesza się z olejem (kiełków, olej kokosowy, olej palmowy, oliwa z ...) w ilości 5 g / 5 ml / 1 kg paszy. Wlać mieszaninę do około 1/10 użytego ziarna, dokładnie wymieszać - wstrząsnąć w zamkniętej butelce z pokrywką i dodać do innej przygotowanej mieszanki. Dobrze wymieszaj całą miksturę - potrząśnij w zamkniętym pojemniku. Ziarno ma warstewkę oleju na powierzchni, w której cząstki preparatu są względnie mocno przytwierdzone. Preparat zbożowy pozostaje przyczepiony nawet po odparowaniu oleju (zestalenie). Aby zmniejszyć zużycie oleju, można zmienić procedurę: wlej 1,5 ml oleju do 100 g suchego jedzenia, dobrze wymieszaj. Rozłóż zawartość do innego wsadu (900 g) i dokładnie wymieszaj. Gdy na nasionach powstanie film olejny, dodaj 5 gramów proszku HUMAC natur i dokładnie wymieszaj.

Ptaki ziaren obracają się językiem za pomocą języka, a tym samym dostają proszek na język, a następnie do przewodu pokarmowego. Kanał podawany jest w zwykły sposób. W przypadku olejów, w szczególności pętli, w której są witaminy, trzeba brać pod uwagę ich utlenianie i podawany tylko umiarkowane ilości pokarmu.

- Do świeżego miksera do jajek - ponieważ produkt częściowo zmienia swój kolor, ptaki muszą przyzwyczaić się do tej zmiany. Stosowanie dawki 5 g / 1 kg karmy nie zmienia koloru. Procedura - jajko ruszt drobno startego marchew, porcji mieszać okruchy (około pół) i wymieszać. W następnej połowie suchej bułki tartej mieszamy niezbędną ilość HUMAC natur, wyciskamy i perfekcyjnie

- W przypadku owoców i warzyw - szczególnie w przypadku papug, zaleca się podawanie HUMAC natur w plasterkach świeżych owoców i warzyw.

- Na gałązkach - gdy podaje się gałęzie drzewa, można je zanurzać w wodzie, a następnie spykać produktem.

- Mieszana lub nasączona mieszanka ziaren - szczególnie dla ptaków z problemami zdrowotnymi lub przygotowań do sezonu lęgowego. Mieszaj mieszaninę równomiernie i delikatnie mieszaj, aby uniknąć uszkodzenia zarazków.

- W przypadku gotowanych ziaren - przy ugotowanych nasionach należy uważać, aby produktu nie ogrzać do temperatury wyższej niż 90 ° C. Dlatego nigdy nie wkładamy jej do gorącej mieszanki gotowanych ziaren, stosujemy ją dopiero po jej ochłodzeniu. Wymieszaj preparat równomiernie i dobrze wymieszaj.

- Posyp równo na spryskane, przemoczone Senegalposa (odpowiednie dla małych egzotyków, kanarków itp.).