fbpx

WARUNKI BIZNESOWE

wydawca

Jana Sojky

Jindřichova 2084/13, Žabovřesky, 616 00 Brno, CZ
oraz miejsce prowadzenia działalności i adres dostawy Zahradní 15, 783 35 Horka nad Moravou, CZ
ID: ID: 73162086, CZ7608195408, „Spółka”
do sprzedaży towarów za pośrednictwem sklepu internetowego znajdującego się pod adresem www.novaexota.pl

1. PRZEPISY WPROWADZAJĄCE

1.1. Niniejsze warunki ( „Warunki”), spółka ( „Sprzedający”) regulują zgodnie z § 1751 ust. 1 ustawy nr. 89/2012 Sb., Kodeks Cywilny, z późniejszymi zmianami (zwanej dalej ” Kodeks cywilny „) wzajemne prawa i obowiązki wynikające z lub na podstawie umowy nabycia (” Umowa Sprzedaży „) zawartej pomiędzy sprzedającym a innej osoby fizycznej (” nabywca „) za pośrednictwem sklepu internetowego sprzedającego. Sklep internetowy jest obsługiwany przez sprzedającego na stronie internetowej znajduje się w Internecie pod adresem www.novaexota.pl ( „Witryna”), oraz za pośrednictwem strony internetowej (zwanej dalej „commerce Web-based”).

1.2. Regulamin nie stosuje się do przypadków, gdy osoba, która zamierza nabyć towar od sprzedawcy jest osoba prawna lub osoba zamawiania towarów w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub w ich odrębnego zawodu.

1.3. Przepisy stanowiące odstępstwo od warunków mogą być negocjowane w umowie sprzedaży. Wyróżniające się ustalenia w umowie sprzedaży mają pierwszeństwo przed postanowieniami warunków.

1.4. Warunki handlowe stanowią integralną część umowy sprzedaży. Umowa zakupu i Warunki handlowe są przygotowywane w języku czeskim. Umowa kupna może zostać zawarta w języku czeskim.

1.5. Sprzedawca może zmienić lub dodać sformułowanie warunków handlowych. Przepis ten nie narusza praw i obowiązków wynikających po okresie obowiązywania poprzedniej wersji warunkach roboczych.

2. KONTO UŻYTKOWNIKA

2.1. Na podstawie rejestracji kupującego dokonanej na stronie internetowej kupujący mogą uzyskać dostęp do interfejsu użytkownika. Z jego interfejsu użytkownika kupujący może zamówić towar (zwanej dalej „Konto użytkownika”). Jeśli interfejs sieciowy zezwala na przechowywanie, kupujący może również zamawiać towary bez rejestracji bezpośrednio z interfejsu internetowego sklepu.

2.2. Rejestrując się na stronie internetowej i zamawiając towar, kupujący jest zobowiązany do prawidłowego i zgodnego z prawdą podania wszystkich danych. Dane podane na koncie użytkownika są obowiązkowe, aby kupujący zaktualizował je po każdej zmianie. Dane dostarczone przez kupujących na koncie użytkownika i przy składaniu zamówienia są uważane przez sprzedawcę za poprawne.

2.3. Dostęp do konta użytkownika jest zabezpieczony przez nazwę użytkownika i hasło. Kupujący jest zobowiązany do zachowania poufności w odniesieniu do informacji niezbędnych do uzyskania dostępu do swojego konta użytkownika.

2.4. Kupujący nie jest upoważniony do zezwalania na korzystanie z konta użytkownika stronom trzecim.

2.5. Sprzedawca może anulować swoje konto użytkownika, zwłaszcza jeśli kupujący konto Twój użytkownik przez więcej niż 12 miesięcy nie jest używany, lub jeśli kupujący naruszy swoje zobowiązania wynikające z umowy sprzedaży (w tym warunków).

2.6. Kupujący przyjmuje do wiadomości, że konto użytkownika może nie być dostępna w sposób ciągły, w szczególności w odniesieniu do niezbędnych konserwacji sprzętu i oprogramowania lub dostawcy. konserwacja sprzętu i oprogramowania stron trzecich.

3. ZAKOŃCZENIE POROZUMIENIA BUDOWLANEGO

3.1. Wszystkie prezentacje towarów umieszczonych w interfejsie internetowym handlu ma charakter orientacyjny i sprzedawca nie jest zobowiązany do zawarcia umowy sprzedaży dotyczące tego produktu. Artykuł 1732 (2) Kodeksu cywilnego nie ma zastosowania.

3.2. Interfejs Web dostarcza informacji o handlu towarami, w tym cen poszczególnych towarów i kosztów zwrotu towarów, jeżeli towary ze swej natury nie mogą być odesłane pocztą. Podane są ceny towarów, w tym podatek od wartości dodanej i wszystkie związane z tym opłaty. Ceny produktów pozostają ważne tak długo, jak długo są wyświetlane w interfejsie internetowym sklepu. Przepis ten nie ogranicza możliwości zawarcia przez sprzedającego umowy kupna na indywidualnie negocjowane warunki.

3.3. Interfejs internetowy sklepu zawiera również informacje na temat kosztów pakowania i dostarczania towarów. Informacje na temat kosztów związanych z opakowania i dostawy towarów wymienionych w interfejsie internetowym handlu stosuje się tylko w przypadkach, w których towary są dostarczane na terytorium Republiki Czeskiej.

3.4. Aby zamówić towar, kupujący wypełnia formularz zamówienia w interfejsie internetowym sklepu. Formularz zamówienia zawiera w szczególności informacje o:

3.4.1. zamówiony towar (zamówiony towar „wsadza” kupującego do elektronicznego koszyka zakupów interfejsu internetowego sklepu),

3.4.2. sposób zapłaty ceny zakupu towarów, szczegóły wymaganej metody dostawy zamówionych towarów i

3.4.3. informacje o kosztach związanych z dostawą towarów (łącznie zwanych „zamówieniem”).

3.5. Przed wysłaniem zamówienia do sprzedawcy, kupujący ma prawo do sprawdzenia i modyfikacji danych w celu nabywca szuka, nawet biorąc pod uwagę nabywcy opcji do wykrywania i korygowania błędów podczas wprowadzania danych w porządku. Zamówienie jest wysyłane przez kupującego do sprzedawcy, klikając przycisk „Zamów”. Dane podane w zamówieniu są uważane za prawidłowe przez sprzedawcę. Sprzedawca niezwłocznie po otrzymaniu zamówienia kupujący potwierdza otrzymanie wiadomości e-mail, na adres e-mail wymienionych w koncie użytkownika kupującego lub w kolejności (zwanej dalej „adres elektroniczny”).

3.6. Sprzedający ma prawo zawsze, w zależności od charakteru zlecenia (ilość towaru, cena zakupu, szacunkowe koszty wysyłki), aby poprosić kupującego o dodatkowe potwierdzenie (takich jak pisanie lub telefonicznie).

3.7. Stosunek umowny pomiędzy sprzedającym i kupującym powstaje akceptacji zlecenia dostawy (odbioru), który jest wysyłany do nabywcy przez e-mail i adres e-mail kupującego.

3.8. Kupujący zobowiązuje się do korzystania z odległych środków komunikacji przy zawieraniu umowy kupna. Koszty poniesione przez kupującego przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość w związku z zawarciem umowy nabycia (koszt dostępu do Internetu, koszty telefonu) zapłaconego przez samego nabywcę, koszty te nie odbiegają od standardowej stawki.

4. CENA TOWARÓW I WARUNKI PŁATNOŚCI

4.1. Cena towaru oraz wszelkie koszty związane z dostawą towarów na podstawie umowy sprzedaży kupujący może zapłacić sprzedającemu jeden z następujących sposobów:
– gotówka w gotówce w miejscu wskazanym przez kupującego w zamówieniu;
– przelewem na konto sprzedającego nr 175953700/0600 (zwane dalej „Kontem Sprzedawcy”);
– bezgotówkowe za pośrednictwem systemu płatności PayPal
– bezgotówkowe za pomocą karty kredytowej;

4.2. Wraz z ceną zakupu kupujący jest również zobowiązany do zapłacenia sprzedawcy kosztów związanych z pakowaniem i dostawą towarów po uzgodnionej stawce. O ile nie określono inaczej, cena zakupu i koszty związane z dostawą towarów są dalej rozumiane.

4.3. Sprzedawca nie prosi kupującego o depozyt lub inną podobną płatność. Pozostaje to bez uszczerbku dla postanowień Artykułu 4.6 Warunków Handlowych dotyczących obowiązku zapłaty ceny zakupu towarów z góry.

4.4. W przypadku płatności gotówką lub gotówką przy odbiorze cena zakupu jest płatna przy odbiorze towaru. W przypadku płatności bezgotówkowych cena zakupu jest płatna w ciągu 3 dni od zawarcia umowy kupna.

4.5. W przypadku płatności bezgotówkowej, kupujący jest zobowiązany do zapłaty ceny zakupu towaru wraz ze zmiennym symbolem płatności. W przypadku płatności bezgotówkowej przez kupującego do zapłaty ceny nabycia w momencie spotkał odpowiednią kwotę na konto sprzedającego.

4.6. Sprzedający jest uprawniony, w szczególności w przypadku, gdy kupujący nie dla dodatkowego potwierdzenia (art. 3.6), wymagają zapłaty pełnej ceny zakupu przed wysłaniem towaru do kupującego. Ustęp 2119 (1) Kodeksu cywilnego nie ma zastosowania.

4.7. Wszelkie rabaty od ceny towarów dostarczonych przez sprzedającego do kupującego nie mogą być łączone.

4.8. Jeśli to jest w zwyczaju w stosunkach handlowych lub jeżeli tak określono ogólnie obowiązujących przepisów prawa wydawanych przez Sprzedającego w odniesieniu do płatności dokonanych w ramach dokumentu podatkowego nabywca kontraktu – faktura. Sprzedawca jest płatnikiem podatku VAT. Dokument podatkowy – fakturę sprzedającego do kupującego po zapłacie ceny towarów i przesłać go drogą elektroniczną na adres e-mail kupującego.

4.9. Zgodnie z ustawą o rejestrach sprzedaży sprzedawca jest zobowiązany do wydania kupującemu paragonu. Jest on również zobowiązany do zarejestrowania przychód uzyskany przez Online podatkowego; w przypadku awarii technicznej, najpóźniej w ciągu 48 godzin.

Piąta odstąpienie od umowy

5.1. Kupujący przyjmuje do wiadomości, że zgodnie z § 1837 kodeksu cywilnego nie może być między innymi odstąpić od umowy na dostawy towarów, które zostały skorygowane zgodnie z życzeniem nabywcy lub osoby od umowy na dostawę towarów podlegających szybkiemu pogorszeniu, a także towarów posiadające zostały dostarczone nieodwracalnie zmieszane z innymi towarami, od umowy zakupu na dostawę zapieczętowanych towarów, które nie mogą być zwrócone przez konsumenta z przyczyn lakierowanych i higieny oraz umowy zakupu na dostawę nagrań audio lub wideo lub programu komputerowego, jeśli naruszone ich pierwotnego opakowanie.

5.2. Jeśli nie jest to sprawa na podstawie art. 5.1 niniejszej Umowy, lub w każdym innym przypadku, w którym nie może odstąpić od umowy, kupujący zgodnie z § 1829 ust. 1 kodeksu cywilnego, prawa do odstąpienia od umowy w ciągu czternastu (14 ) dni od odbioru towaru, w którym to przypadku umowa sprzedaży jest kilka rodzajów towarów lub dostawy z kilku części, termin ten biegnie od dnia otrzymania ostatniej dostawy. Odstąpienie od sprzedawcy zamówienia należy przesłać w terminie, o którym mowa w zdaniu poprzednim. Za odstąpienie od umowy nabywca używanego wzoru formularza dostarczonego przez sprzedającego, załączonego warunków biznesowych. Odstąpienie od umowy kupujący może wysłać m.in. adres sprzedawcy lub sprzedającego adres e-mail info@novaexota.eu.

5.3. W przypadku odstąpienia od umowy na podstawie art. 5.2 umowy nabycia od początku. Towar musi być zwrócony do sprzedawcy przez kupującego w ciągu czternastu (14) dni od daty otrzymania odstąpienia od sprzedawcy kontraktu. Jeżeli kupujący odstępuje od umowy, kupujący ponosi koszty odesłania towaru do sprzedawcy, nawet w przypadku, gdy towary nie mogą zostać zwrócone do ich charakteru zwykłą drogą pocztową.

5.4. W przypadku odstąpienia od umowy na podstawie art. 5.2 sprzedawca zwróci środki otrzymane od kupującego w ciągu czternastu (14) dni od odstąpienia od umowy kupujący w taki sam sposób, jak sprzedawcy od nabywcy otrzymali. Sprzedawca ma również prawo do zwrotu świadczeń przez kupującego jest zwrot towaru przez kupującego, lub w inny sposób, chyba że kupujący zgodzi się i nie tworzyć dodatkowych kosztów dla kupującego. Jeżeli kupujący odstępuje od umowy, sprzedający nie jest zobowiązany do zwrotu otrzymanych środków do kupującego, zanim zwróci nabywcy towarów lub wykazać, że towary sprzedający wysłana.

5.5. Roszczenia z tytułu szkód wyrządzonych towaru, sprzedający jest uprawniony do jednostronnego poczet roszczenia kupującego do zwrotu ceny zakupu.

5.6. W przypadku gdy nabywca zgodnie z § 1829 ust. 1 kodeksu cywilnego, prawa do odstąpienia od umowy, sprzedający ma także prawo w każdej chwili odstąpić od umowy, aż do momentu otrzymania towaru. W tym przypadku, sprzedawca zwróci cenę zakupu nabywca bez zbędnej zwłoki, przelewem na rachunek wskazanego przez kupującego.

5.7. Jeśli razem z towarem pod warunkiem, że kupujący prezent, umowy prezent pomiędzy kupującym a sprzedającym zawarta z warunkiem późniejszego że jeśli jest odstąpienie od umowy kupujący traci umowę prezent dotyczących takiej skuteczności prezent, a kupujący jest zobowiązany wraz ze sprzedawcy towarów również powrócić podarowany prezent.

6. TRANSPORT I DOSTAWA TOWARÓW

6.1. W przypadku, gdy środek transportu jest negocjowane w oparciu o specjalne życzenie kupującego, kupujący ponosi ryzyko i wszelkie dodatkowe koszty związane z tego rodzaju transportu.

6.2. Jeśli sprzedawca na podstawie umowy kupna musi dostarczyć towar do miejsca wskazanego przez kupującego w zamówieniu, kupujący zobowiązany jest do odbioru towaru za pobraniem.

6.3. W przypadku, powody, dla których nabywca musi dostarczyć towar wielokrotnie lub w jakikolwiek inny sposób niż określone w zamówieniu, kupujący ponosi koszty związane z wielokrotnym dostawy towarów, odpowiednio. koszty związane z inną metodą dostawy.

6.4. Przy podejmowaniu towar od przewoźnika Kupujący jest zobowiązany do sprawdzenia integralności opakowania towarów, aw przypadku jakichkolwiek wad niezwłocznie powiadomić przewoźnika. W przypadku naruszenia opakowania reunion orientacyjną z nieuprawnionym dostępem do przesyłek nabywca nie może podjąć przesyłkę od przewoźnika.

6.5. Inne prawa i obowiązki stron w zakresie przewozu towarów, które można modyfikować specjalne warunki dostawy sprzedawcy, jeśli sprzedawca wydał.

7. PRAWA WYPEŁNIENIA USZKODZEŃ

7.1. Prawa i obowiązki stron w zakresie praw wadliwego wykonania jest regulowane przez przepisy powszechnie obowiązujących (w szczególności postanowienia § 1914-1925, 2099-2117 i 2161-2174 § § Kodeksu cywilnego i ustawy nr. 634/1992 Sb., O ochronie konsumentów, z późniejszymi zmianami).

7.2. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, że towary na dostawy nie ma wad. W szczególności sprzedawca odpowiada kupującemu, że w momencie przejęcia towarów przez nabywcę:

7.2.1. towary mają cechy, które zostały wynegocjowane przez strony, a jeśli nie ma porozumienia, ma właściwości, które zostały opisane sprzedawca lub producent albo że nabywcy oczekują ze względu na rodzaj towarów oraz w oparciu o reklamy, które wykonują.

7.2.2. towary są odpowiednie do celów wskazanych przez sprzedawcę lub do zwykłego używania towarów tego rodzaju,

7.2.3. towary odpowiadają jakości lub właściwościom uzgodnionej próbki lub oryginału, jeżeli jakość lub projekt zostały określone na podstawie uzgodnionej próbki lub oryginału,

7.2.4. towary są w odpowiedniej ilości, stopniu lub wadze oraz

7.2.5. towary są zgodne z wymogami prawnymi.

7.3. Przepisy, o których mowa w Art. 7.2 warunków handlowych nie stosuje się do towarów sprzedawanych w niższej cenie do ubytku, dla których niska cena została wynegocjowana na zużycie spowodowane przez jego powszechnego użytku, dla towarów używanych do wad spowodowanych przez użycie lub założyć, że towary musiały przejąć kupującego, lub jeśli wynika to z charakteru towarów.

7.4. W przypadku wystąpienia wady w ciągu sześciu miesięcy od przejęcia, towary uważa się za wadliwe już przy przejęciu. Kupujący jest uprawniony do dochodzenia prawa do wady, która występuje na towarach konsumpcyjnych w ciągu dwudziestu czterech miesięcy od przejęcia.

7.5. Prawa nabywcy sprawuje nienależytego wykonania przez sprzedającego w jego zakładzie, co jest możliwe, biorąc pod uwagę asortyment sprzedawanych towarów, ewentualnie w siedzibie lub miejscu prowadzenia działalności.

7.6. Inne prawa i obowiązki stron związane z odpowiedzialnością sprzedającego za wady mogą być regulowane przez zasady reklamacji sprzedającego.

8. INNE PRAWA I OBOWIĄZKI UMAWIAJĄCYCH SIĘ STRON

8.1. Kupujący nabywa własność towaru płacąc pełną cenę zakupu towarów.

8.2. Sprzedawca nie jest związany żadnymi kodeksami postępowania w stosunku do kupującego w rozumieniu § 1826 (1) e) Kodeks cywilny.

8.3. Reklamacje konsumenckie są rozpatrywane przez sprzedawcę za pośrednictwem elektronicznego adresu info@novaexota.eu. Informacje o kupującym będą wysyłane na adres elektroniczny kupującego.

8.4. Out rozstrzyganie sporów konsumenckich umowa sprzedaży jest Czeska Inspekcja Handlowa z siedzibą Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, ID: 000 20 869, adres internetowy: https://adr.coi.cz/cs. Platforma rozwiązywania sporów on-line znaleźć w Internecie pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr mogą być wykorzystywane do rozstrzygania sporów pomiędzy sprzedającym i kupującym umowy zakupu.

8.5. European Consumer Centre Czechy, z siedzibą przy Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, adres internetowy: http://www.evropskyspotrebitel.cz jest centralnym punktem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 524/2013 z dnia 21. (WE) nr 2006/2004 i dyrektywa 2009/22 / WE (Internetowe rozstrzyganie sporów konsumenckich).

8.6. Sprzedawca jest upoważniony do sprzedaży towarów na podstawie licencji handlowej. Licencja handlowa jest przeprowadzana w zakresie jej kompetencji przez właściwe Biuro ds. Pozwoleń na handel. Nadzór nad obszarem ochrony danych osobowych realizuje Urząd Ochrony Danych Osobowych. Czeska Inspekcja Handlowa sprawuje między innymi nadzór nad przestrzeganiem ustawy nr 634/1992 Coll. O ochronie konsumentów, z późniejszymi zmianami.

8.7. Kupujący niniejszym ponosi ryzyko zmiany okoliczności zgodnie z § 1765 (2) Kodeksu cywilnego.

9. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

9.1. Obowiązek poinformowania nabywcy w rozumieniu Art. 13 rozporządzenia dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych i swobodnego przepływu tych danych oraz uchylająca dyrektywę 95/46 / WE (rozporządzenie ogólne o ochronie danych osobowych) ( zwanego dalej „rozporządzeniem PKBR”) związanych z przetwarzaniem danych osobowych dla celów umowy zakupu kupującego do negocjowania umowy zakupu do wykonywania obowiązków publicznych sprzedawcy spełnia się ze sprzedawcą w odrębnym dokumencie.

10. WYSYŁANIE DANYCH BIZNESOWYCH I PRZECHOWYWANIE PLIKÓW COOKIE

10.1. Kupujący wyraża zgodę w rozumieniu § 7 ust. 2 ustawy nr. 480/2004 Sb., W niektórych usług społeczeństwa informacyjnego oraz o zmianie niektórych ustaw (ustawa o niektórych usług społeczeństwa informacyjnego), z późniejszymi zmianami, do otrzymywania informacji handlowych przez sprzedającego na adres e-mail lub numer telefonu kupującego. Obowiązek poinformowania nabywcy w rozumieniu art. 13 PKBR związanych z przetwarzaniem danych osobowych przez kupującego w celu wysyłania wiadomości handlowych spotkać się ze sprzedawcą w odrębnym dokumencie.

2.10 Kupujący zgadza się z zapisem tak. Cookies na swoim komputerze. W przypadku zakupu na stronie internetowej mogą być wykonane i obowiązki sprzedawcy do wykonania umowy sprzedaży, bez składowania tak. Cookie na komputerze kupującego, kupujący może wyrazić zgodę pod zdaniu poprzedzającym, w dowolnym momencie.

11. DOSTAWA

11.1. Kupujący może zostać dostarczony do kupującego adres e-mail.

12. Przepisy końcowe

1.12 Jeżeli związek z umową nabycia obejmuje międzynarodowy (zagraniczny) elementu, wówczas Strony zgadzają się, że związek jest regulowane prawem czeskim. Wybór prawa przez zdaniu poprzednim nie jest nabywca, który jest konsumentem, pozbawiony ochrony przyznanej przez przepisy państwa prawa, których nie można wyłączyć w drodze umowy, a to byłoby w przypadku braku wyboru wykorzystywane w inny sposób, zgodnie z postanowieniami art. 6 ust. 1 rozporządzenia rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr. 593/2008 z dnia 17 czerwca 2008 roku w sprawie prawa właściwego dla zobowiązań umownych (Rzym i).

2.12 Jeżeli którekolwiek z postanowień Warunków jest nieważne lub nieskuteczne, albo staje się zamiast nieważnego postanowienia przepis, którego znaczenie jest nieważny przepis jest najbliższy. Nieważność lub niewykonalność jednego przepisu nie ma wpływu na ważność pozostałych postanowień.

3.12 Umowa nabycia łącznie warunkami sprzedający archiwizowane w formie elektronicznej i nie jest dostępny.

12.4. warunki handlowe przywiązanie tworzą wzór formularza do odstąpienia od umowy.

12.5. Sprzedawca dane kontaktowe: adres do ogrodu usług 15 783 35 Horka nad Moravou, info@novaexota.eu adres e-mail, telefon: +420 739 009 276.

W Horka nad Moravou, 1 września 2018

Mgr. Jan Sojka

Uwagi: Przykładowy formularz odstąpienia od umowy

(Zgodnie z § 1829 ust. (1) ustawy nr. 89/2012 Sb, kod. Cywilnego oraz rozporządzenie nr. 363/2013 Sb., Rozporządzenie rządu na standardowym pouczenie o prawie do odstąpienia od umów zawartych lub z pilota Lokal oraz standardowy formularz odstąpienia od takich umów)

Odstąpienie od umowy

odbiorca:

Jan Sojka
ogród 15
783 35 Horka nad Moravou

Ogłasza niniejszym informuję, że na podstawie umowy kupna …… .. …… .. numerem porządkowym.

nakazał:
Data otrzymania:
Imię i nazwisko konsumenta:
Numer konta do zwrotu ceny zakupu:
Adres konsumenta:
Podpis konsumenta: (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w formie papierowej)
Data: